איטום קירות מרטיבות

כאשר נזילה מתרחשת בתוך הבית, תוך זמן קצר, יש סיכוי סביר מאוד שהיא גם תופיע על הקיר שלנו. במידה והיא מתפשטת, אפשר שאין מנוס, אלא להזמין מומחים שיבצעו עבודות של איטום קירות מרטיבות. האיטום של הקירות מחדש נדרש, בעיקר כאשר המקור לרטיבות עצמה הוא בתוך הקיר (לעתים המקור יכול להיות מכיוונים אחרים – המרפסת, החלונות, הגג, ועוד). אז מה לוקחים בחשבון במקרים הללו בעבודות מן הסוג הזה?

איטום קירות מרטיבות – היבטים חשובים

חיצוניים או פנימיים?
ראשית, יש הבדל משמעותי בין איטום קירות פנימיים, לבין איטום של קירות חיצוניים. לרוב, העבודות הנפוצות יותר הן של איטום בקירות החיצוניים – כי אם יש בעיית רטיבות, הרי שמדובר על רטיבות שמן הסתם מגיעה מבחוץ. עם זאת, יש מקרים שבהם יש לשפר את האיטום גם בקירות הפנימיים, וזה דרוש כמובן פעולות שונות.

מעל או מתחת לקרקע
כשמדברים על איטום קירות מרטיבות, אנחנו מניחים לעתים באופן טבעי שאלו הקירות שנמצאים בדירות שמעל הקרקע, אבל זה לא חייב להיות המצב. למעשה, חלק ניכר מבעיות האיטום שקיימות כיום בקירות, הן בקירות תת קרקעיים שקיימים במחסנים ובמקלטים. זה מחייב רגישות גבוהה מאד ועבודות ברמה גבוהה במיוחד – כי עבודות האיטום הן הרבה יותר מורכבות מתחת לקרקע, ועל קבלן האיטום לבצע איטום בשיטה הפוכה – מבפנים כלפי חוץ.

עם אילו חומרים נבצע אטימה?
בעבודות של איטום קירות מרטיבות אפשר להשתמש במגוון רחב יחסית של חומרי איטום, והבחירה בחומר כזה או אחר גם קשורה לחומר שממנו הקיר עשוי – עץ, גבס, בטון, ועוד. כיום יש לא מעט קירות שנבנים בשיטה של בנייה קלה, וזה מחייב מציאת פתרונות חדשים לאיטום יעיל של קירות. כך או כך – תמיד חובה שקבלני האיטום יבחנו קודם כל את סוג הקיר ואת סוג הנזילה, לפני שבוחרים בחומר.

סופר איטום עובדים בשבילכם

מעוניינים בעבודות האיטום הטובות והמתקדמות ביותר שיש כיום? אתם מוזמנים ליצור קשר עם חברת סופר איטום – החברה המובילה לאיתור נזילות במבנים, ועבודות איטום מתקדמות. אנחנו נשמח לעזור לכם ולהגיע תוך זמן קצר