איטום קורות יסוד

חשיבות של איטום קורות יסוד היא קריטית. קורות היסוד כשמן כן הן – אלו הן הקורות שמניחות את היסודות למבנה כולו. במידה ויש בעיה באיטום של קורות היסוד, התוצאה תהיה הצפות שיעלו מכיוון הרצפה, ובהמשך יש סכנה להתפתחות של טחב, עובש ופטרת בתוך יסודות המבנה, וזה גם פוגע באיכות החיים, גם עלול לגרום למחלות, וגם פוגע מאוד באיכות המבנה. אז על מה נקפיד באיטום הנ"ל?

היבטים שחובה להתייחס אליהם

  • בחירת חומר האיטום– לרוב, איטום קורות יסוד יתבצע עם חומרים צמנטיים ו/או חומרים ביטומניים. מי בוחר את חומרי האיטום? לרוב אלו קבלני האיטום אשר לוקחים בחשבון כמה נתונים – חומר הגלם של המבנה וקורת היסוד, סוג הקרקע והמרחק בין הקורות לבין הקרקע, סכנות ספציפיות להצפה באזור, ועוד.

    ● תכנון מערכת הניקוז – מערכת איכותית לניקוז המים, דואגת לכל שמלכתחילה לא תהיה הצטברות גבוהה של מים שעלולים להציף את אזור הקורות, וכך אפשר לשמור גם על העמידות והלכידות של חומרי האיטום. לעתים קרובות, תקלות של הצפות ונזילות מתחילות ממערכות ניקוז תקולות, ולכן יש לתכנן אותן היטב.

    ● הכנת המשטחים והקורות – שימו לב כי עבודות איכותיות של איטום קורות יסוד מתבצעות בתנאי שהמשטח עצמו הוא נוח לקליטת החומרים. זה אומר שיש לבצע קודם כל עבודות ניקיון וחיטוי לקורות, ויש לוודא שאין על הקורות חומרים שומניים שונים שעלולים למנוע מחומרי האיטום להיקלט היטב.

מחפשים מומחים בתחום האיטום?

במידה ואתם מעוניינים במומחים המובילים בתחום האיטום בכלל, ואיטום קורות יסוד בפרט – חברת סופר איטום שמחה להציג את שירותיה עבורכם! לחברה ניסיון של שנים בכל עבודות האיטום – הפשוטות והמורכבות ביותר