מהו איטום?

איטום הינו כינוי כולל לחומרים או טכנולוגיות המשמשים למניעת חדירת נוזלים למבנים

בבנייה מתבצעת פעולת האיטום על מנת למנוע חדירה של מים או רטיבות אל תוך החלק הפנימי של המבנה, במקרה של מבנים תת-קרקעיים מתבצע איטום גם נגד חדירת גזים אל הקומה התחתונה.

באיטום מבנים יש למעשה לאטום את כל מעטפת המבנה, על כל חלקיה. כמו כן אוטמים חלקים פנימיים של המבנה, שבהם ישנו שימוש במערכות אינסטלציה ומים. חלקים אלה נקראים בשם הכולל "חדרים רטובים".

ליקויי בנייה יכולים להתרחש מסיבות שונות כגון רטיבות או צנרת פגומה. לפיכך, יש חשיבות רבה לאטום את הבית בצורה איכותית על מנת למנוע בעיות שונות כגון ליקויי בנייה העשויים להתפתח כתוצאה מאיטום לקוי. אמנם עונת החורף הסתיימה, אך לקראת העונה הבאה ניתן לאטום את המבנה על מנת למנוע בעיות של נזילה או רטיבות..

אילו ליקויים קיימים?

ישנם ליקויי בנייה הנראים לעין כגון שריטות או חרירים, אך גם ליקויי בנייה נסתרים מהעין היכולים להתגלות רק באמצעות בעלי מקצוע בתחום. לא פעם ניתן להיתקל בדירות בליקויי בנייה הגורמים נזקים לטווח הארוך, כאשר חלקם הופכים להיות נזקים בלתי הפיכים המביאים בסופו של דבר לירידת ערך הנכס.

במקרים בהם מתגלים קשיים במערכת האיטום הגורמים לליקויי בנייה ניתן לאטום את המבנה באמצעות מערכת איטום ייחודית הנקראת בשפה המקצועית – איטום שלילי הנותנת מענה לבעיה. איטום שלילי הינו איטום המבוצע בתוך המבנה, כאשר המטרה היא לעטוף את כל הבית מכל הצדדים על מנת שהבית יהיה מוגן.

מהי העבודה של קבלני האיטום?

מה מבדיל אנשי מקצוע מאנשים שאינם בקיאים בתחום? השימוש בחומרים מקצועיים. אנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום מבצעים פעולה מקצועית הכוללת שימוש בחומרים המונעים חדירה של מים לתוך הדירה. במסגרת עבודתם קבלני איטום מבצעים איטום תוך שימוש בחומרי איטום המיועדים לכך וחוסמים את הכניסה של הנוזלים המאיימים להיכנס לבית ולגרום לנזקים רבים.

חשיבות העסקת חברת איטום מקצועית

כפי שהבנתם , יש חשיבות רבה לפעולת איטום ושיפוצים בבית.
היום, כאשר ישנן חברות רבות לאיטום, חשוב מאד לבחור חברה מומחית ומקצועית, בעלת ניסיון בתחום ולא להתפתות לבחור את החברה הראשונה שמוצאים.
חברות שאינן מציעות שירות איכותי לא באמת מעסיקות את אנשי המקצוע הטובים ביותר. מכאן בעת בחירת חברת איטום חשוב מאוד להביא בחשבון את עניין המקצועיות.

כשאתם בוחרים בסופר איטום אתם יכולים להיות בטוחים שבחרתם בחברה מקצועית ואמינה. אנו מעסיקים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ועובדים עם האמצעים הטובים ביתר עבור הלקוחות שלנו. אנו מבצעים את מגוון עבודות האיטום- מאיטום גגות ועד איטום קורות יסוד.