זיפות גגות הוא באמצע איטום גגות באמצעות זפת, זה אולי נשמע כמו עבודה ארכאית שבוצעה לפני הרבה מאוד שנים, אולם גם היום, אם רוצים להשיג איטום איכותי ובעיקר על גבי גגות שהגישה אליהם קשה, זיפות גגות הוא הדרך הטובה ביותר.

כיצד מתבצע זיפות גגות?

תהליך הזיפות מורכב ממספר שלבים שכל אחד ואחד מהם מאוד חיוני עבור תוצאה סופית איכותית ועמידה:

  • ניקיון– השלב הראשון הוא אולי החשוב ביותר, שכן זיפות גג שאינו נקי כמוה כחוסר ביצוע מוחלט של עבודה. זפת שמיושמת על גבי לכלוך אינה נדבקת לגג עצמו, ואם יש חריצים במשטח – מים יכולים להמשיך ולחדור פנימה דרכם. כמו כן, אם הזפת מיושמת על גבי משטח מלוכלך, היא צפויה להיסדק לאחר הייבוש, וכמובן שגם כך הגג לא יהיה אטום.
  • מריחת שכבת יסוד– לאחר הניקוי יש למרוח שכבה ראשונית של חומר יסוד, שגורם להצמדת הזפת אל הגג עצמו. השלב הבא יכול להתבצע רק כעבור 24 שעות לפחות – לאחר ייבוש מלא של חומר היסוד.
  • זיפות הגג– השלב השלישי בתהליך הוא הזיפות עצמו. יש לעשות שימוש בזפת חמה, שכן כאשר היא מתייבשת היא מתמצקת ולא ניתן לעבוד עמה. על מנת להשיג את התוצאה הטובה ביותר מומלץ למרוח שתיים או שלוש שכבות, בהתאם תמצב הגג ולתקציב שעומד לרשות הלקוח. על מנת להבטיח איטום מושלם יש לדאוג ליישום זפת גם בחיבורים שבין הקירות והגג.
  • הלבנה– לאחר שהזפת מתייבשת יש לבצע הלבנה שלה באמצעות סיד בשילוב חומר אקרילי. הלבנה זו חיונית לטובת שמירה על הזפת עצמה מפני קרני השמש שיכולות להמיסה, וכך, כמובן, שומרת על איכות האיטום עצמו.

סופר איטום לשירותכם

סופר איטום מתמחה בתחום של איטום גגות באמצעות זפת חמה. ברשות החברה מכונה מיוחדת מתקדמת במיוחד, המאפשרת לבצע את עבודת זיפות הגגות בצורה אחידה ונוחה, ומבלי לגרום כל נזק לסביבה.
יתרון חשוב נוסף של השימוש במכונה זו הוא העובדה שלאחר העבודה לא נשאר במקום ריח של זפת, כך שאתם יכולים לנשום לרווחה ולהיות בטוחים, שבחורפים הבאים הגג שלכם יהיה אטום לחלוטין